2012-2013 Dönemi Eğitim Bursuna Katkı Sağlayan Aydınlık Yüzlerimiz AYDIN ERARSLAN
ÇETİN ÖNAL
DÜNDAR ERARSLAN
HAYATİ ERDÖNMEZ
KAZIM ERARSLAN
METİN ÖNAL X 5
MUSTAFA KAYA X 3
NUSRET DEMİRCAN X 2
YENER ÖNAL X 3

Üye İsmi

Parola


Latife Erarslan - Di GelKadınlar GünüDrum Kitchen Kaleden Kaleye Şahin Uçurdum
Evlenirken Yanınızda Bulundurmanız Gereken 18 Önemli Şey
Köşe Yazıları | Tolga Okutan
Evlenirken Yanınızda Bulundurmanız Gereken 18 Önemli Şey
Tolga Okutan

Evlenirken Yanınızda Bulundurmanız Gereken 18 Önemli Şey

 

 

1.      İlk olarak becerikli,sıcakkanlı,sevecen ve sizin için her şeyi yapabilecek özellikte anne ve babanızın olması

2.      Yine becerikli,akıllı,pratik ve planlama yeteneği oldukça fazla olan bir kardeş ( kız kardeş tercih edilir)

3.      Evleneceğiniz kişinin sıcak güler yüzlü, becerikli sorumluluk sahibi ve hayatınızı paylaşacağınız ve yanında çok eğlendiğiniz  biri olması

4.      Canınızı bile emanet edebileceğiniz dostlar.( bu durumda olan dostlarınız sizinle sabahın köründen akşamın dibine kadar kalır  ve nikah şahitliğine yetişemese bile onun yanınızda olduğunu bilmeniz size büyük bir güç katar )

5.      Yine becerikli, alçak gönüllü verilen her görevi yapabilecek bir enişte

6.      Evlenme tarihi belli olduğu günden itibaren tüm harcamalarınızın olduğu bir bütçe

7.      Sıcak ve kalabalık bir aile

8.      Tüm yolları ve kestirmeleri bilen trafik sıkıştığında pratik olarak sizi yetiştirebilecek bir şoför

9.      Nikah tarihinden önce en az 3-4 günlük müstakbel eşinizle bir tatile çıkmak. ( bu tatil düğün esnasında olabilecek bütün olumsuzluklara karşı sabırlı olmanızı sağlar )

10.  Dışarıdan gelebilecek misafirler için kalacak yerlerin ayarlanması.( bu durumda yakın akrabaların evleri veya oteller tercih edilebilir )

11.  Düğün günü ( nikahta olabilir) resimlerinizi çekecek becerikli bir fotoğrafçı ( tercihen tanıdık olmalı)

12.  Özellikle Emirgan, Yıldız parkı gibi tarihi mekanlarda fotoğraf çektirecekseniz trafiğin çok yoğun olacağını hesaplayıp ona göre planlama yapmalısınız.( özellikle nisan ayında İstanbul’da lale festivali olduğu için bütün parklar hıca hınç dolu, buda sizin fotoğraf çektirmenizde sorunlara yol açabiliyor. Ayrıca yollar çok kalabalık olduğundan gideceğiniz güzergaha birkaç alternatif yol bulmak iyi olabilir. )

13.  Düğün salonundan ( nikah salonu da olabilir) çıkışta fotoğraflarınızı çekecek en az yarı amatör fotoğrafçı bir arkadaşınızın olması ( bu arkadaşınız gelinin kuaföre gidişinden çıkışına, düğün fotoğrafları çekilirken kendi pozları ile mutlaka yanınızda olmalı. Böylece profesyonel fotoğrafçı dışında başka bir gözle de görebilirsiniz fotoğraflarınızı )

14.  En az 2 ay öncesinden gelinliğin siparişinin verilmesi

15.  En az 2 ay önceden davetiyenin siparişinin verilmesi

16.  Yeni bir eve taşınacaksanız 2 ay öncesinden mobilyaların ve beyaz eşyaların siparişinin verilmesi veya alınması.

17.  Düğünde giyilecek ayakkabıların oldukça rahat ve uzun süre ayakta durduğunda dahi sorun yaratmayacak cinsten olması

18. Düğün günü sabah kaltığınız andan itibaren sürekli bir gülümsemenin yüzünüzde belirmesi...

Yazarın Diğer Yazıları
Evlenirken Yanınızda Bulundurmanız Gereken 18 Önemli Şey
Evlenirken dikkat etmemiz gereken bazı hususlar
Terörist Genel Kurmay Başkanı
Dünyada ilk kez bir genel kurmay başkanı Terör örgütü üyesi olmak ve örgütü yönetmek suçlaması ile ceza evine girdi. Yani İlker Başbuğ ya görevdeyken emrindeki 700.000 askerle ve yaklaşık 100.000 subay astsubayla birlikte terör örgütü kurmuş yada emekli olur olmaz yememiş içmemiş ve hazır emeklide oldum şur da bir terör örgütü kurayım hacı diyip anında örgütü kurmuş, valla hızlı adam.
İsrail Vahşeti…..
İsrail, yani İbraniler tarih boyunca kendilerini diğer insan kavimlerinden ayrı tutmuş ve her zaman kendilerinin Tanrı tarafından (Yehova) üstün kılındığına ve diğer insan kavimlerinin İsrail oğullarına hizmet etmek için Tanrı (Yehova) tarafından yaratıldığına inanmışlardır.
Anne-babalara öneriler
Modern çağın çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmek isteyen anne-babaları basılı medya, kitaplar, Internet ve diğer kaynaklarda yüzlerce öneri ve teori ile karşı karşıya kalıyorlar. Bunlardan bir kısmını yaşamlarını kolaylaştıran ve ebeveynlik becerilerini destekleyen olumlu, kullanışlı bilgilere dönüştürürken, bir çoğu da kafalarının karışmasına neden oluyor.
Çok Şükür!
Büyük bir mutlulukla söylüyorum ki NATO genel sekreteri Rasmussen oldu. Hani Peygamberimiz Hz. Muhammed ile dalga geçen karikatürlerin yayınlandığı, İslam dünyasını yayınları ile aşağılayan Danimarka hükümetinin başbakanı.