2012-2013 Dönemi Eğitim Bursuna Katkı Sağlayan Aydınlık Yüzlerimiz AYDIN ERARSLAN
ÇETİN ÖNAL
DÜNDAR ERARSLAN
HAYATİ ERDÖNMEZ
KAZIM ERARSLAN
METİN ÖNAL X 5
MUSTAFA KAYA X 3
NUSRET DEMİRCAN X 2
YENER ÖNAL X 3

Üye İsmi

Parola


Latife Erarslan - Di GelKadınlar GünüDrum Kitchen Kaleden Kaleye Şahin Uçurdum
Azmi Aksoy Kültür Merkezi
Kültür ve Sanat
Yeşilce Belediye Meclisi, restore edilerek modern hale getirilen eski ortaokul binasını kültür merkezi haline dönüştürmüştür. Kültür merkezine ise beldemizin sevilen isimlerinden olan emekli öğretmen ve eski Yeşilce Belediye Başkanlarından Azmi AKSOY`un ismi verilmiştir.

Azmi AKSOY Kültür Merkezi`nin içerisinde Yeşilce`nin gereksinimi karşılayabilecek büyüklükte bir kütüphane ve gerekli donanımıyla tiyatro salonu bulunmaktadır. 2000 yılı şenliklerinde Azmi AKSOY Kültür Merkezi`nin bahçesine tribün yapılmış ve bahçe çimlendirilmiştir. Böylelikle eski yıllarda köy meydanında (Şükrü DEMİRCAN Meydanı) yapılan şenlikler kültür merkezi`nin bahçesinde yapılmaya başlanmış ve şenliklerimiz daha çağdaş bir çizgiye ulaşmıştır.
Azmi Aksoy Kimdir?
1926 Yeşilce doğumlu ve yörenin ilk öğretmenlerindendir. 1945 yılında Beşikdüzü Köy Enstitüsünü bitirdi. 1954`e kadar Yeşilce`de görev yaptı.


Azmi Aksoy Üzerine Bir Yazı
Bir güzel insan için ne söylenirse "Azmi Baba" içinde o söylenir. İnanmış bir demokrat. Yiğit özverili bir dost. Ona duyulacak en büyük saygı, gösterilebilecek en büyük sevgi daha güzel bir dünya için verdiği mücadeleyi bıraktığı yerden sürdürmeye devam etmektir.
 Yerel Sözcükler
 Azmi Aksoy Kültür Merkezi
 Yeşilce Şiirleri