2012-2013 Dönemi Eğitim Bursuna Katkı Sağlayan Aydınlık Yüzlerimiz AYDIN ERARSLAN
ÇETİN ÖNAL
DÜNDAR ERARSLAN
HAYATİ ERDÖNMEZ
KAZIM ERARSLAN
METİN ÖNAL X 5
MUSTAFA KAYA X 3
NUSRET DEMİRCAN X 2
YENER ÖNAL X 3

Üye İsmi

Parola


Latife Erarslan - Di GelKadınlar GünüDrum Kitchen Kaleden Kaleye Şahin Uçurdum
Yeşilce Köykent`ten Hizmet Bekliyor
Basında Yeşilce

Yeşilce Belediye Başkanı sayın Sönmez Yılmaz, "Köykent için Mesudiye`nin pilot bölge seçilmesi büyük bir şanstır. Çavdar merkezli köyler grubundan sonra; Mesudiye tek bir grup haline getirilmeli; teknik, ekonomik özellikleri dikkate alınırsa, ikinci uygulama alanı olarak Yeşilce Belde Merkezli köyler grubu seçilmelidir" önerisinde bulundu.

Yeşilce`liler, Mesudiye`ye köykent hizmetini sunan Başbakan sayın Bülent Eecevit ile Gazeteci sayın Oktay Ekşi`ye teşekkür ediyorlar.

Mesudiyeliler hatta Ordulular yavaş yavaş Köykent`in nimetlerini görmeye başladılar. Daha doğrusu, Çavdar merkezli 9 köye birbuçuk yıl içerisinde sunulan hizmetler, önce o köylerin sakinlerini, sonrada hizmete sulayan Mesudiye`lileri mutlu ediyor.

Köylere stadlar, çim sahalar, basketbol, voleybol sahaları yapıldı. Artık gençlik o meydanlarda spor yapıyor. Modern kamp binası gözleri alıyor. Köy konakları, modern ilköğretmen okulu, sağlık ocakları Mesudiye`ye hizmet olarak akıyor.

Köykent Mesudiye`nin 9 köyüne "muasır medeniyet" damgasını vurmaya başladı. Mesudiyeliler yıllardır aradıkları ancak bulamadıkları mutlu yaşama kavuşacaklar.

Meyva Verecek:

Bir fındık ocağından verim 5 yıl sonra alınır. O kadar emeğin karşılığı ancak 5 yıl sonra elde edilir. İşte Köykent Mesudiye`de 5 yıldan sonra ona gönül verenlere "has" meyvalarını sunacak. Atmasyoncu politikacıların bir türlü mesut edemediği Mesudiye`lileri önümüzdeki yıllarda mesut kılacak

...

Köykent dışında kalan köylerde yaşayanlar sorunlarını şöyle dile getiriyorlar. Örneğin Yeşilce grubunda 8 köyü temsil eden belediye başkanı sayın Sönmez Yılmaz, şöyle diyor.

BİZDE VARIZ:

"Mesudiye ve bölgemizin gündemindeki konu Köykent`tir. Köykent uygulamalarında Mesudiyenin pilot bölge seçilmesi büyük bir şanstır. bu şansın oluşturulmasında Dünya Basın Konseyleri Birliği Başkanı sayın Oktay Ekşi`nin büyük katkıları olmuştur. Başbakanlık Müsteşar yardımcısı sayın Selçuk polat ile Mesudiye kaymakamı sayın Şafak Başa da üstün yöneticilikleriyle başarılı bir uygulama sergilemişlerdir. Bu değerli insanları saygılarımla selamlarım.

Köykent halkın emeği, birikimi ile devlet olanaklarını birleştiren akılcı kalkınma, geliştirme yöntemidir. bu sistemin oluşturucusu başbakan sayın Bülent Ecevit`tir. Mesudiye`nin Köykent uygulamasında pilot bölge seçilmesinide yine başbakan Bülent Ecevit sağlamıştır.

...

Şimdi Mesudiye olarak, Yeşilce Bölgesi olarak çok önemli bir noktadayız. Bundan sonra nasıl bir yol izlenecektir? Çavdar grubu uygulamasıyla Mesudiye`de iş bitmişmidir?

Biz bölge insanları olarak işin bitmediğini, yeni başladığını, çalışmaların yarım yamalak bırakılmasının doğru olmayacağını düşünüyor ve şunu öneriyoruz.

Çavdar merkezli köyler grubundan Mesudiyr tek bir grup haline getirilmeli, uygulama Mesudiye bürtünlüğü içinde yapılmalıdır. Teknik ve ekonomik nedenlerle bir sıralama olacaksa, ikinci uygulama alanı olarak Yeşilce, belde merkezli köyler grubu seçilmelidir.

YEŞİLCE KÖYKENT`TEN HİZMET BEKLİYOR
Başlıklı yazı
06 MART 2002 tarihli
Tribün gazetesinden alınmıştır.

 İsim fetişizmi [Oktay Ekşi, Hürriyet]
 17 belediye başkanı izledi, [Yalçın Bayer, Hürriyet]
 TEMA'nın başarısı [Hürriyet]
 Şenlik Ateşini Yeşilceliler Yaktı
 Yeşilce beldesine yüksekokul dopingi
 Köydeki üniversite [Sabah]
 Eğitime Adanan hayatlar
 Gel de sevme bu ülkeyi ve insanını
 İlkokulu bile olmayan beldeye yüksekokul açtırmayı başardılar.
 Artık Yeşilce`ninde Bir Sahnesi Var
 Yeşilce Destanında İkinci Perde!
 Yeşilce Köykent`ten Hizmet Bekliyor
 Gençler Doludizgin
 14. Yeşilce Şenliğinin Hazırlıklarına Başlandı