2012-2013 Dönemi Eğitim Bursuna Katkı Sağlayan Aydınlık Yüzlerimiz AYDIN ERARSLAN
ÇETİN ÖNAL
DÜNDAR ERARSLAN
HAYATİ ERDÖNMEZ
KAZIM ERARSLAN
METİN ÖNAL X 5
MUSTAFA KAYA X 3
NUSRET DEMİRCAN X 2
YENER ÖNAL X 3

Üye İsmi

Parola


Latife Erarslan - Di GelKadınlar GünüDrum Kitchen Kaleden Kaleye Şahin Uçurdum
Basında Yeşilce

İsim fetişizmi [Oktay Ekşi, Hürriyet]
Nitekim bu satırların yazarının bağlı olduğu köyün de adı eskiden “Aşağı Faldaca” idi. Bunun anlamını da hangi dilden geldiğini de bilen bugüne kadar çıkmadı Onun yerine “Aşağı Gökçe” dediler. Şimdi eski isimleri bilen kuşaklar azaldı. Aynı şekilde Mismilon köyü Beşbıyık oldu. Yavadı'yı Yeşilce yaptılar. İnsanlar alıştı. O kadar ki şimdi eski ismi söylerseniz gülünç oluyorsunuz.


17 belediye başkanı izledi, [Yalçın Bayer, Hürriyet]
Bunlardan 9'u CHP'li ilçe ve belde başkanıydı. Kendisini izleyen diğer partilerin başkanları şunlar:


TEMA'nın başarısı [Hürriyet]
Danıştay, orman alanlarının turizme açılması kararının iptali için TEMA Vakfı tarafından yapılan başvurularda yürütmeyi durdurma kararı aldı.


Şenlik Ateşini Yeşilceliler Yaktı
Mesudiye`de 14 yıl önce ilk şenliği düzenleyerek bir kıvılcım yakan Yeşilceliler, Mesudiye Kurultayı ve diğer şenliklerin doğmasını sağladılar.


Yeşilce beldesine yüksekokul dopingi
Ordu`nun Mesudiye ilçesinin Yeşilce beldesinde, halkın ve belediyenin katkılarıyla, hiçbir kamu kaynağı kullanılmaksızın, Ondokuz Mayıs Üniversitesi`ne bağlı bir meslek yüksekokulu kuruldu.


Köydeki üniversite [Sabah]
Ordu Mesudiye`ye bağlı Yeşilce halkı, bir trilyon lira toplayarak beldelerine yüksek okul kazandırdı. Beldede yaşam hareketlendi.


Eğitime Adanan hayatlar
Ordunun kent merkezine uzak ilçelerinden Mesudiye`ye bağlı Yeşilce Beldesinde tüm eğitim yatırımları halk tarafından karşılanıyor. Belde halkının 1927`de İMECE usulüyle başladıkları eğitim yatırımları yüksek öğretime kadar ulaşmıştır.


Gel de sevme bu ülkeyi ve insanını
Ordu`nun Mesudiye ilçesine bağlı Yeşilce beldesi halkı, tüm Türkiye`ye örnek olacak bir dayanışmayla kendi imkânlarıyla 1 trilyon liraya yakın para toplayarak `ilkokul dahi olmayan` köylerine üniversite getirmeyi başardılar.


İlkokulu bile olmayan beldeye yüksekokul açtırmayı başardılar.
Yeşilin her tonunun bulunduğu, bol oksijenli Karadeniz yaylalarını çok sevdiklerini ve bu yörenin sıcak kanlı insanlarına, eğitim gibi önemli bir konuda hizmet vermekten büyük mutluluk ve gurur duyduklarını belirten Cihan Erdönmez, 1940?lı yıllarda köy enstitülerinde yaşanan şevk ve heyecanı hatırlatan hikayeleri DÜNYA?YA anlattı


Artık Yeşilce`ninde Bir Sahnesi Var
Yeşilce beldesindeki Azmi Aksoy Kültür Merkezi`nin Tiyatro Salonu onarılarak 7 Temmuzda başlayacak olan 14. Şenlikte hizmete açılacak. Yeşilce Belediye Başkanı sayın Sönmez Yılmaz bu konuda gazetemize verdiği bilgide şöyle dedi.


Yeşilce Destanında İkinci Perde!
Yeşilceliler, 96 öğrenci kapasiteli Mesudiye tarihinin ilk yüksek öğretim öğrenci yurdunu yaptırarak, yüksek okul öğrencilerine modern bir barınma mekanı sundular.


Yeşilce Köykent`ten Hizmet Bekliyor
Yeşilce Belediye Başkanı sayın Sönmez Yılmaz, "Köykent için Mesudiye`nin pilot bölge seçilmesi büyük bir şanstır. Çavdar merkezli köyler grubundan sonra; Mesudiye tek bir grup haline getirilmeli; teknik, ekonomik özellikleri dikkate alınırsa, ikinci uygulama alanı olarak Yeşilce Belde Merkezli köyler grubu seçilmelidir" önerisinde bulundu.


Gençler Doludizgin
Yeşilce, havasıyla, suyuyla, insanlarıyla başka bir yer... Şenlik organizasyonunu kelli felli adamlar yapmıyor burada. Sorumluluğu, yaşları 15 ile 25 arasında değişen gençler üstlenmiş.


14. Yeşilce Şenliğinin Hazırlıklarına Başlandı
Mesudiye` ye bağlı Yeşilce beldesi`nin "14. Kültür Şenliği" konusunda Belediye başkanı Sayın Sönmez Yılmaz daha bugünden çalışmalara başladı ve 7-12 Temmuz günleri arasında düzenlenecek şenlik konusunda gazetecilerimize şu açıklamayı yaptı: