Üye İsmi : Parola :

Üye Ol | Parolamı Unuttum
Çevre ve Doğal Varlıklarımızla İlgili Politikamız:
Forum  >  Tükan Önü  >  Demli Çay Evi
YORUM EKLE
Hüseyin Suat Arıcan
30 Oca 2014 09:41Üyeye Özel Mesaj At
Üye'nin Kişisel Sayfasına Git
- Çevre ve Doğal Varlıklarımızla İlgili Politikamız:
Doğal çevremizi, su kaynaklarımızı, orman varlıklarımızı ve tüm doğal kaynaklarımızı aktif bir şekilde koruyucu politikalar uygulanacaktır. Su varlıklarımız içinde akarsularımızın doğru ve verimli kullanılması, pınarlarımızın yasal bir zorunluluk olarak, öncelikle beldemiz halkının ortak kullanımına ait olduğu gerçeğinden hareketle hayrat ve çeşme yapmak isteyenlere destek verilmesi sağlanacaktır. Akarsularımızın öncelikle belde halkımızın tarımsal sulama ve hayvancılık ihtiyaçlarında kullanılırken aynı zamanda akarsu içinde ve havzasında yaşayan canlı ve bitkilerin korunmasına dikkat edilecektir. Böylece kaynaklarının aşırı kullanılması önlenecek, doğal ortamda yaşayan diğer canlıların ve habitatın zarar görmesi engellenmiş olacaktır. Beldemiz sınırları içinde ilerde yapılması muhtemel her türlü madencilik ve enerji yatırımları, hidroelektrik santraller, rüzgar santralleri ve benzeri yapılar doğal çevreyi koruyucu tedbirleri almak zorundadırlar. Doğayı zehirleyen, çevreyi kirleten, doğay görünümü ve ahengi bozan yapılar ve yatırımlara hiçbir şekilde müsamaha politikası izlenmeyecek, gerekli yasal yollar derhal kullanılacaktır. Hava, rüzgar, su gibi doğal varlıklarımızı kullanmak ve buradan bir kar elde etme amacında olan yasal kuruluş ve işletmelerin, çevremize verebilecekleri muhtemel zararlar öngörülerek belli bir oranda beldemize maddi katkı yapmaları gerekecektir. Bu katkılar muhtarlık bütçesinde toplanarak gerekli önleyici tedbirlerin alınması ve toplusal, siyasi kampanyaların yürütülmesinde kullanılabilecektir.
- Kiralık veya Satılık Varlıklarımız Konusundaki Politikalarımız:
Beldemiz ve mahallemizin hayvancılık ve otlatma ihtiyaçları için kullanılan meraları ve yaylaklarımız birinci öncelikle kendi yetiştiricilerimizin kullanımına açık tutulacaktır. Bu konuda yetiştiricilerimizin bilgisine başvurularak ihtiyaçları tespit edilecek gerekirse beldemiz dışından gelen kiralama taleplerine itibar edilmeyecektir. Beldemiz sınırları içinde geçici olarak ikamet eden, hayvan otlatan, arıcılık yapan, çadır kuran kişilerin kesinlikle bizim örf, adet, gelenek ve göreneklerimize göre hareket etmeleri, kendileri hakkında gerekli bilgi ve belgeleri muhtarlığa eksiksiz vermeleri sağlanacak, kaynakları ölçülü ve münasip bir şekilde zarar vermeden kullanmaları sağlanacak, yasaların izin vermediği hiçbir uygulamaya müsamaha edilmeyecektir.
- Tarımsal Ulaşım Sorunları Konusundaki Politikamız:
Ayak basmadığın yer senin değildir sözünden hareketle, bütün meralarımıza, bütün tarlalarımıza modern tarım ekipmanlarının ulaşmasını sağlayacak yollar yaptırmanın veya mevcut yolların bakımlı, kullanılabilir halde tutulmasının peşinde olacağız. Bu amaçla devletin bütün kurum ve kuruluşlarıyla, bağlı bulunduğumuz belediyelerimizle işbirliği politikası izleyerek yol ihtiyaçlarımızın tespiti ve yapımının takip edilmesi şeklinde bir politika izleyeceğiz. Beldemizin temel geçim kaynağının hayvancılık olması, hayvancılığın da bir numaralı girdisinin kaba yem olması hasebiyle, kama yem bizim için son derece stratejik ve yaşamsaldır. Tarla ve mera yollarımız vasıtasıyla mera ve arazilerimizden kaba yem temini ve nakliyesini kolaylaştırmak, maliyetini düşürmek için bu politikayı izleyeceğiz.
Yarın Büyükşehir geçiş süreci içinde yaşamsal hizmetlerimizin aksamadan yürütülmesi konusundaki politikalarımızı ele alacağız.
Yener Arıcan
30 Oca 2014 20:50

Üyeye Özel Mesaj At
Üye'nin Kişisel Sayfasına Git
Değerli suat'ın Yeşilce muhtarlığı seçimleri nedeniyle tasarılarını büyük beğeniyle bu otamda öğreniyorum. Yeşilce'nin sıradan bir yer olmadığını kanıtladığı için Suat'ı tebrik ediyorum.
Açık yüreklilikle ve açık bir anlatımla dile getirdikleri, kimisi ivedilikle kimisi zamanla, yakın ilgi ve bilgi isteyen konular.
Temiz duygu ve düşüncelerle yola çıkan insanlarımız tasarılarını ancak kamuoyunun desteklemesiyle yaşama geçirebilir.
İnsanlara umut veren, elini taşın altına koyan insanlarımıza başarı diliyorum.

Toplam 1 yorum 1 sayfada listeleniyor